Česky / English

Stomatologické centrum Praha

Dentální hygiena

Stomatologické centrum Praha Stomatologie Dentální hygiena

Dentální hygiena

Dentální hygiena je základem preventivní stomatologické péče. Prevence onemocnění zubního kazu, krvácení dásní, zápachu z úst, parodontitid. Mnoho obtíží vznikají nevědomostí a nesprávnou péčí o chrup. Snažíme se tomu zamezit pravidelnou péčí dentální hygienistky. Dentální hygiena informuje pacienta o správném způsobu čištění zubů a výběru vhodných pomůcek. Velmi důležitá je i pro pacienty s ortodontickým aparátem.

Dentální hygiena zahrnuje odstranění zubního kamene nad dásní a pod dásní, odstranění měkkých povlaků, odstranění pigmentací z kávy, čaje, kouření, leštění, praktický nácvik čištění zubů.

Dentální hygiena je prováděna dle individuálního plánu a potřeb pacienta, minimálně 2x ročně.

Co obsahuje vstupní návštěva?

Dentální hygiena – 1. návštěva od 1500 Kč 

První návštěva se kládá se z vyšetření dutiny ústní – změření indexu krvácivosti a celkového stavu chrupu.Seznámení a vysvětlení problémů v dutině ústní. Odstranění zubního kamene, měkkých povlaků, pigmentací, individuální výběr a praktický nácvik správné techniky čištění zubů, vhodný výběr pomůcek pro dentální hygienu.

Co obsahuje kontrolní návštěva?

Kontrolní návštěva - od 1200 Kč

Kontrola dentální hygieny, (detekce zubního plaku), přeměření mezizubních prostorů, opakovaný nácvik čištění zubů. Odstranění zubního kamene, měkkých povlaků, pigmentací.

Pomůcky pro správnou ústní hygienu jsou k dostání na recepci.

Naše stomatologické centrum nabízí také ordinační bělení - 9500 Kč.